Przeskocz do treści

Szelki Easy Walk – nauka chodzenia na smyczy

szelki-easy-walk

Nauka chodzenia na smyczy wymaga czasami wielu wysiłków. Młody piesek potrzebuje sporo czasu, cierpliwości ze strony właściciela i stosowania dobrych metod, aby wyrobić w nim nawyk spokojnego chodzenia i reagowania na polecenia opiekuna. Dużym ułatwieniem podczas treningu mogą być szelki Easy Walk.

Zasada działania szelek

Szelki Easy Walk składają się z pętli z paska, którą zakłada się psu wokół klatki piersiowej za przednimi łapami, drugi pasek prowadzi poziomo przodem klatki piersiowej łącząc się z dwóch stron z nałożoną pętlą. Zapięcie do smyczy znajduje się z przodu, na klatce piersiowej psa. Jest to najistotniejszy element szelek - mocowanie z przodu umożliwia zahamowanie psa podczas ciągnięcia smyczy i odwrócenie go w stronę właściciela. Dyscyplinuje to zwierzę bez stresu i  sprawiania mu bólu.

Dobór rozmiaru

Szelki Easy Walk dostępne są w kilku rozmiarach - od przeznaczonych dla niewielkich psiaków po konstrukcje przygotowane dla dużych zwierzaków. Aby właściwie je dobrać, należy zmierzyć pionowy obwód klatki piersiowej w pachwinach przednich łap, a niektóre modele wymagają także zmierzenia obwodu przedniej klatki piersiowej na wysokości pachwin. Wymiary należy odczytać w tabeli rozmiarów i dobrać odpowiednie szelki. Oba paski  - pionowy i poziomy, można regulować. Szelki należy odpowiednio dopasować, nie powinny one być zbyt luźne, wtedy ich działanie nie będzie skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *