Przeskocz do treści

Smycz dla psa – jaką kupić?

Smycz dla psa jest jednym z najważniejszych przedmiotów, które należy wybrać jak najszybciej. Nie można bowiem pozwolić zwierzęciu biegać samemu zwłaszcza w mieście, gdzie czeka na niego ogrom niebezpieczeństw. Smycz powinna być dobrej jakości, ale jakie cechy świadczą o tym, że właśnie taka jest?

Czy warto wybrać smycz automatyczną?

W sklepach zoologicznych, ale także w marketach i sklepach internetowych wybór smyczy jest ogromny. Nic więc dziwnego, że można się w tym pogubić. Automatyczna smycz dla psa jest wybierana przez wiele osób. Z pewnością jej zaletą jest możliwość dowolnego regulowania długości w bardzo prosty i szybki sposób. Można zablokować ją na tyle, że pies będzie szedł przy nodze, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chce się go tego nauczyć. Wadą może się okazać dla wielu osób konieczność dbania o tę smycz, kiedy na przykład zmoknie. Trzeba ją wtedy całą wyciągnąć i dokładnie osuszyć.

Smycz klasyczna - jakie są jej zalety?

Smycz ta jest bardzo prosto wykonana. To kawałek taśmy o długości, jaką wybierzemy, który zakończony jest karabińczykiem z jednej strony, a z drugiej rączką dla właściciela zwierzęcia. Przy takiej smyczy dla psa ważne jest to, że rzadko ulega ona zniszczeniom, ponieważ jej konstrukcja jest bardzo prosta. Przydaje się w sytuacjach, kiedy zwierzę musi być prowadzone przy nodze na przykład na przejściu po pasach. To dobra smycz do nauki psa, żeby nie ciągnął i szedł przy nodze właściciela. Nie nadaje się jednak chociażby do spacerów po lesie, kiedy to warto dać się psu wybiegać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *