Przeskocz do treści

Dla jakiego psa należy kupić kurtkę?

Za oknem coraz niższe temperatury. Coraz częściej pada deszcz. Niebawem spadnie śnieg. Człowiek przygotowuje się do zimy kupując dla siebie i członków rodziny kurtki, płaszcze, rękawiczki, szaliki, grube swetry. A co z najlepszym przyjacielem człowieka? Czy o psa należy zadbać zimą w jakiś szczególny sposób? Kurtka dla psa - konieczność czy przesada? O tym w niniejszym artykule.

Istnieje taka sama liczbą zwolenników, jak i przeciwników ubierania psów. Jedni twierdzą, że zwierzę samo się ogrzeje (grubsza skóra, tłuszczyk, sierść). Inni uważają, że jest to moda, ludzka głupota i w ten sposób zwierzę się męczy. Tak naprawdę zależy to od konkretnej rasy. Zgodnie z tym, kurtka dla psa sprawdzi się w przypadku yorków, grzywaczy chińskich, dobermanów, dalmatyńczyków i niektórych chartów, chichuachua, shih tzu i maltańczyków.

Nie każdy pies potrzebuje dodatkowego odzienia poza jego naturalnym. Należy wziąć pod uwagę wiek pupila, stan zdrowia oraz jego osobiste predyspozycje. Podczas spaceru zauważyć można, czy trzęsą mu się łapki, w jaki sposób chodzi po śniegu, czy się kuli. Wszystkie te zachowania świadczą o tym, że pies wymaga dodatkowego okrycia. Należy podkreślić, że dotyczy to psów małych, jak i tych dużych.

Sklepy pełne są różnego rodzaju odzieniami dla psów: kurtki, płaszczyki, swetry z golfem, szaliki...

Kupując kurtkę dla psa należy zwrócić uwagę na materiał. Najlepiej sprawdzi się nieprzemakalny, chroniący czworonoga przed wiatrem. Jednocześnie oddychający. Powinien być on także miękki, ponieważ nie może krępować ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *