Przeskocz do treści

Czy kuweta dla psa to dobry pomysł?

kuweta-dla-psa

Wraz z nadejściem zimy spada ochota na spacerowanie z psem. Co można wówczas zrobić? Czy kuweta dla psa to dobry pomysł?

Wiele osób uważa, że spacery to bardzo ważna część życia psa, a więc żadna pogoda nie powinna być w tym przypadku przeszkodą. Jednak są też osoby, przede wszystkim posiadacze niewielkich psów, którzy uczą swoje zwierzaki korzystać z kuwety dla psa. Czy to dobre rozwiązanie i nie powoduje żadnych zaburzeń w zachowaniu psa?

Zdarzają się osoby, którym nie chce się chodzić z psem na regularne spacery. Czasami na spacer decydują się tylko raz na kilka dni. W tym przypadku lepiej się zastanowić czy zakup psa na pewno był dobrym pomysłem. Coraz większa jest też grupa osób, które uważają, że ich psy nie lubią spacerowania. Jednak tak naprawdę powodem tego zachowania są prawdopodobnie różnego rodzaju lęki. Z takim psem powinno się udać na terapię behawioralną.

Wiele osób obawia się, że jesienią czy zimą pies może się po prostu na zewnątrz przeziębić. Poza tym sądzą oni, że nie ma sensu męczyć psa spacerami. Rzeczywiście psy z krótką sierścią czy te z włosami szybko marzną, o wiele szybciej niż przedstawiciele innych ras. Dlatego warto rozważyć zakup ubranek czy butów dla psa. Poza tym spacer wcale nie musi być bardzo długi, zwłaszcza jesienią czy zimą.

Kuweta dla psa to swego rodzaju nowość na rynku. Są zwolennicy tego rozwiązania, ale dla psa o wiele lepsze są spacery na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *